O našom záchranárskom tíme

Súčasťou WSRC (Water sports and rescue center) Centra vodných športov a záchrany Trenčín je aj oddiel Dobrovoľnej vodnej záchrannej služby SAR (SEARCH AND RESCUE TEAM) určený na záchranu a vyhľadávanie nezvestných osôb a pomoc v núdzových situáciách.

Náš tím pozostáva výlučne s vyškolených a vycvičených dobrovoľníkov.

Naším poslaním a cieľom je poskytovať reakciu a podporu oficiálnym štátnym záchranným zložkám v rôznych situáciách, vrátane záchrany na vode, pomoci pri povodniach a podpory v čase nepriaznivých poveternostných podmienok, prírodných katastrof alebo občianskych núdzových situácií, hľadania nezvestných osôb a schopnosti podľa potreby poskytovať podporu pri mimoriadnych udalostiach. Pokrývame predovšetkým región okolo rieky Váh a poskytujeme podporu miestnym hasičským a záchranným službám a polícii.

Sme v pohotovosti pre nasadenie na protipovodňovú reakciu v celej Slovenskej Republike.

Máme k dispozícii záchranárske, potápačské vybavenie, motorový čln a vlastné školiace stredisko v blízkosti Trenčína, ktoré je našim oficiálnym sídlom počas celého roka. V týchto priestoroch sa stretávame a vykonávame všetky potrebné teoretické školenia. Naše centrum praktického výcviku sa nachádza priamo v Trenčíne na ostrove rieky Váh, miestna časť Zamarovce pri mestskej pláži na vodnom diele Biskupice,

kde máme počas sezóny pevné stanovisko.

Chceme zdieľať naše odhodlanie poskytovať najlepšiu možnú starostlivosť ľuďom a všetkým občanom ktorí sa zdržiavajú pri vode. Za týmto účelom sú všetci členovia nášho tímu profesionáli,

zdieľajúci vášeň pre pomoc a záchranu životov.

Ak ste človekom, ktorý má rád neskoré noci mimo domova, mrznúci dážď,vietor a sneh,

rýchlo sa pohybujúcu vodu a stále ste schopný udržať si hlavu ako súčasť profesionálneho

a dynamického tímu, radi Vás u nás privítame.

Môžeme poskytnúť tím dobrovoľníkov, ktorí majú požadované zručnosti, skúsenosti a miestne znalosti, ako aj potrebné technické vybavenie, aby boli schopní skutočne pomôcť štátnym záchranným zložkám. Túto službu poskytneme kedykoľvek počas dňa alebo v noci, a to v akejkoľvek núdzovej situácii, keď sa niektorá zo štátnych záchranných zložiek rozhodne, že pre ich potrebu bude prínosom podpora, ktorú môžeme ponúknuť.

Ak sa chceš stať členom tímu, napíš nám

What's your reaction?
6Cool0Bad0Lol0Sad

Leave a comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.